• Русский
  • Українська
+38 (066) 895-25-26
(066) 895-25-26
(067) 895-25-26
(093) 895-25-26
(044) 221-23-52
Замовити дзвінок
пн-пт: з 8:00 до 20:00, сб з 9:00 до 18:00
нд: вихідний
Generic selectors
Совпадіння
Пошук
Пошук
Пошук в записах
Пошук в сторінках

Ноутбук не включається

Швидше за все ви не були готові до того, що ваш ноутбук зламається. Що з ним – ви поки не знаєте, він просто у вас не включається. І це дуже добре, що ви не панікуєте, а грамотно підійшли до дослідження цього питання.

Прочитавши цей матеріал, ви чітко будете знати, що можете зробити самостійно, а з чим звернутися в сервісний центр до фахівців. Будьте впевнені, несправності, які точнопродіагностовано – вже на половину відремонтовані!

Характер проблем, чому ноутбук не включається, ділиться на два види: програмні і апаратні.

Програмні – це проблеми, пов’язані з налаштуванням БІОС, операційною системою і іншими програмами. Незважаючи на те, що ці проблеми вирішуються на місці, так би мовити «не встаючи з дивана», вирішувати їх повинна людина, яка знає і розбирається в цій справі. Вам не обов’язково шукати найвідомішого програміста світу, але цілком імовірно, що друзі або знайомі зможуть вам порадити хорошого фахівця в цій галузі.

Апаратні – це проблеми, пов’язані з фізичною стороною пристрою. Справу доводиться мати з деталями і механізмами, які з тієї чи іншої причини вийшли з ладу. В даному випадку будуть необхідні, як то кажуть, золоті руки майстра.

Як визначити характер проблеми?

Якщо проблема апаратна, то ноутбук взагалі не включатиметься, не подаватиме ніяких ознак життя. Якщо ж ви бачите, що Windows завантажується, а потім починає видавати фокуси у вигляді зависання, перезавантаження, значить проблема на половину програмна, на половину апаратна.

Основні причини поломки ноутбука:

  1. Несправний блок живлення
  2. Проблеми з батареєю ноутбука
  3. Конфлікт з підключеним пристроєм
  4. Несправність кнопки живлення
  5. Проблема з дисплеєм
  6. Довільна перезавантаження
  7. Не завантажується операційна система

Не включається ноутбук – перевіряємо блок живлення. Через те, що він не поставляє ноутбуку живлення в необхідній кількості, дуже часто виникають проблеми з включенням ноутбука. Для початку перевірте, чи є напруга в розетці; переконайтеся, що контакти в роз’ємах нормальні; огляньте дроти, можливо, вони перебиті або перегнуті.

Якщо будуть виявлені які-небудь проблеми з блоком живлення, то вам доведеться його замінити. В даному випадку прослідкуйте, щоб новий блок відповідав вашому ноутбуку і поставляв необхідний рівень живлення.

Акумулятор ноутбука теж може бути винуватцем того, що він не включається, без батареї ноут, звичайно, працювати буде, але це для нього небезпечно. Тому терміново потрібно шукати заміну акумулятора, який вийшов з ладу.

Щоб перевірити, чи є конфлікт з підключеними пристроями, потрібно відключити принтер, флешку, накопичувачі і запустити ноутбук. Якщо він працює нормально, значить причина в пристроях, які ви підключаєте до ноутбука.

Якщо є підозра на поломку кнопки живлення , то правильніше буде віднести ноутбук в сервісний центр, так як тут вже потрібен досвід по ремонту ноутбуків. Майстер обов’язково розкриє кришку пристрою і перевірить шлейф на наявність зламу або стан мідних контактів.

Якщо ваш ноутбук стартує, але його дисплей залишається чорним, значить потрібно підключити до ноутбука інший робочий монітор. Якщо при цьому ноутбук відтворив весь процес завантаження, значить, рідний монітор є проблемою. Хоча чорний дисплей може бути ще й через те , що вийшли з ладу графічна або відео карта. У будь-якому випадку, самостійно з цією проблемою ви не впорається.

Перезавантаження або виключення ноутбука можуть відбуватися через серйозну апаратну проблему: перегрів і коротке замикання південного моста; пробки пилу на кулері, які можуть спровокувати перегрів процесора. Вимкнення також може відбуватися через тривалу відсутність нормального живлення – батарея розряджається і ноутбука вистачає сил включитися лише на мить.

Якщо не завантажується операційна система, значить, виникли програмні або апаратні проблеми. Ноутбуки в даному випадку можуть створювати додаткові ускладнення. Спробуйте запустити «Автоматичне відновлення», якщо не допомогло – встановлюється Windows. Деякі помилки BIOS теж можуть перешкоджати завантаженню ОС.

Операційну систему можуть пошкодити шкідливі програми, віруси або апаратні помилки. Не вдається завантажити ОС, якщо пошкоджені материнська плата або жорсткий диск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *