• Русский
  • Українська
+38 (066) 895-25-26
(066) 895-25-26
(067) 895-25-26
(093) 895-25-26
(044) 221-23-52
Замовити дзвінок
пн-пт: з 8:00 до 20:00, сб з 9:00 до 18:00
нд: вихідний
Generic selectors
Совпадіння
Пошук
Пошук
Пошук в записах
Пошук в сторінках

Комп’ютер не включається

Ну ось, на жаль, цей день настав – ваш комп’ютер не включається. Неприємна ситуація, але, запевняємо вас, панікувати рано! Треба заспокоїтися і все гарненько перевірити.

Причин того, чому ваш “помічник” відмовляється працювати, може бути декілька. Дещо можна визначити і виправити самостійно в домашніх умовах, але якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, несіть комп’ютер в сервісний центр.

Як може проявляти себе неувімкнений комп’ютер:

  1. Комп’ютер ніяк не реагує після натиснення кнопки “Пуск”;
  2. Запускається, але видно чорний екран і чутний звуковий сигнал;
  3. Комп’ютер включається, але через короткий час самовільно вимикається;
  4. Запускається, не видає ніяких звукових сигналів, а тільки видно чорний екран;
  5. Раптова поява синього екрану з незрозумілим кодуванням

А тепер розглянемо причини, чому комп’ютер не включається:

  1. Несправність розетки або шнура живлення
  2. Дефект в самому моніторі або його кабелі
  3. Зіпсований блок живлення системного блоку
  4. Пошкоджена материнська плата
  5. Скупчення в апараті пилу
  6. Проблеми зі встановленою операційною системою

Ну що ж, з ознаками і причинам ми розібралися. Тепер хочемо залишити декілька ділових порад, які допоможуть вам у разі, якщо ваш ПК не хоче включатися.

Відставити паніку і зайві рухи! Адже, якщо вчасно не узяти себе в руки, то можна навіть посилити ситуацію. Запитайте як? Наприклад, поламати кнопку “Запуск” якщо думати, що встромляючи її глибше у вас вийти запустити комп’ютер. Збити операційну систему або взагалі спалити що-небудь в апараті.

Перевірте електроживлення. Адже могло ж статися так, що ви погано вставили шнур в розетку або він відійшов в найсистемнішому блоці. Спробуйте їх від’єднати, в звичному режимі під’єднати, а потім запустити комп’ютер. Перевірте також чи горить лампочка на вмикачі подовжувача, якщо ви його використовуєте. Упевніться, що шнури, кабелі і розетка справні. Ще комп’ютер може не включатися, якщо відійшов кабель монітора.

Продиагностуйте процесор і жорсткий диск. Тут доведеться зняти кришку системного блоку, перевірити роботу кулера і якість охолодження процесора.

Зробіть чищення комп’ютера. Йдеться не лише про те, щоб стерти пил з поверхні комп’ютера, але і про те, щоб прибрати пил, що скупчився, в його деталях : материнській платі, жорсткому диску, процесорі.

Перевірте блок живлення. Із-за стрибків напруги, великого навантаження він міг ламатися. Попросіть його у когось на якийсь час або звернетеся в комп’ютерний магазин, де вам на місці запропонують інший, і випробуйте “нерідний” блок. Якщо ваш ПК запустився, то очевидно, що ваш блок живлення вже непридатний.

Почистьте або замініть оперативну пам’ять. Почистити її можна за допомогою звичайної гумки, а також пилососом продути гніздо, де пил теж любить скупчуватися.

Переустановіть ОС. Іноді доводиться прибігати і до цього кроку. Важливе попередження – інформація на диску “С” при цьому буде вся видалена!

Віднесіть ПК в сервісний центр. Мабуть, це найвдаліше і розумніше рішення, якщо тільки ви самі не є майстром по ремонту комп’ютерів. Цим ви заощадите деякий час, але доведеться заплатити за роботу. Тому звертайтеся в перевірений сервісний центр і ваш комп’ютер обов’язково працюватиме.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *