• Русский
  • Українська
+38 (066) 895-25-26
(066) 895-25-26
(067) 895-25-26
(093) 895-25-26
(044) 221-23-52
Замовити дзвінок
пн-пт: з 8:00 до 20:00, сб з 9:00 до 18:00
нд: вихідний
Generic selectors
Совпадіння
Пошук
Пошук
Пошук в записах
Пошук в сторінках

Як захистити ноутбук від перегріву

Незважаючи на постійне вдосконалення комп’ютерних систем охолодження, проблема перегрівання ноутбуків залишається все такий же актуальною.

Про те, що ноутбук перегрівається, можна судити по наступних симптомах:

  1. ноутбук регулярно “зависає”;
  2. ноутбук, попрацювавши деякий час, самостійно вимикається;
  3. починаються відверті “гальма” під час ігор, або при відтворенні відео файлів.

Способи охолодження ноутбука

Скористайтеся спеціальною охолоджувальною підставкою. Це пристосування слід купувати тільки в крайніх випадках, коли охолодити ноутбук іншими способами не виходить.

Розташуйте по краях ноутбука невеликі підкладки. Таким чином, можна поліпшити процес всмоктування в портативний комп’ютер повітря. Тут важливо створити проміжок між днищем і столом (чи іншою поверхнею).

Очищення ноутбука від пилу також понизить його робочу температуру. В обов’язковому порядку треба ретельно почистити кулер.

Простір між кулером і відеокартою (процесором) необхідно заповнити термопастой, яка трохи нагадує монтажну піну, або застиглий гель. Термопаста поглинає значну частину жару, який утворюється під час роботи системи. Також зберігати прийнятну температуру допомагають тепло знімачі. До речі, однією з причин перегрівання може бути також проміжок між термопастой і тепло знімачами.

Простежте, щоб отвори для виходу з ноутбука нагрітого повітря, були вільні.

Як виміряти температуру ноутбука?

Для виміру температури комп’ютера існує безліч спеціальних програм. Наприклад, можна скористатися утілітою OpenHardwareMonitor. Встановивши її (чи будь-який інший аналог), користувач може в реальному часі стежити за температурою відеокарти, центрального процесора, жорсткого диска і так далі.

До речі, не слід хвилюватися, навіть якщо температурні показники досягають 70С – більшість процесорів і відеокарт здатна працювати навіть при показниках в 80С. А ось для жорсткого диска температура в 65С є критичною – диск може почати працювати некоректно (з іншого боку, він нагрівається менше всього). Ці програми допоможуть користувачеві стежити за станом портативного комп’ютера, і вчасно реагувати на виникаючі проблеми.

Якщо ви забезпечите своєму ноутбуку комфортні температурні умови, він віддячить вам довгою і стабільною роботою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *