Чому мікрохвильова піч не гріє
Багато користувачів скаржаться на проблеми з мікрохвильовкою, яка в цілому працює, але чомусь не гріє. Спочатку слід визначити причину, яка викликала дану проблему.
Перелік можливих неполадок:
- У мережі занадто слабке для нормальної роботи приладу напруга; на дверцятах зламався НВЧ вимикач.
- Перегорів запобіжник (як правило, він знаходиться в кожусі на трансформаторі).
- Зламався подвоювач (конденсатор або діод); проблема може бути з прохідним конденсатором.
- Неполадки з електромагнітної лампою.
- Проблема з панеллю керування.
- Трансформатор перестав давати напругу.
Іноді неполадки з мікрохвильовкою можна вирішити самостійно, іноді краще звернутися в сервісну службу (тим більше, якщо ще не пройшов гарантійний період).
Визначення несправностей
Для початку слід ознайомитися з інструкцією по експлуатації мікрохвильовки. У цьому документі описані найбільш ймовірні поломки, а також способи їх усунення.
Якщо проблема залишилася, потрібно зробити наступні дії:
- Перевірити напругу в мережі. Навіть якщо його рівень перевищує нормальний показник всього на 6-7 Вольт, мікрохвильова піч не буде працювати. Продовжувати пошук проблеми потрібно, тільки коли напруга стабілізується на позначці 220 В.
- За допомогою омметра перевірити справність дверцята. Попередньо потрібно відключити обладнання від мережі. Потім знімаємо кришку і відкручуємо відповідні гвинтики.
- Перевірити омметром високовольтний запобіжник. При наявності невеликого опору, неполадку можна виправити. Перевірте, чи немає на запобіжнику слідів перегорання і характерного запаху. Справність деталі можна визначити спеціальним тестером.
- Перевірити Подвоювач. За допомогою омметра потрібно обчислити коректність роботи конденсатора. Сильне відхилення стрілки вказує на справну роботу елемента. Якщо стрілка залишилася нерухомою або відхилилася незначно, значить стався обрив контакту (або деталь пробита), і слід замінити пошкоджений діод.
- Оглянути електромагнітну лампу. Розряджати в лампі прохідні конденсатори (можна скористатися електротехнічною викруткою, яка має захисну ручку). Потім потрібно підключити омметр: один кінець фіксується на металевому корпусі, а другий – на виведення ємності. Якщо нульовий опір відсутній, значить даний елемент працює нормально.
- Якщо ж стрілка завмерла на позначці “0”, деталь слід замінити. Також необхідно перевірити контакти ємності, між якими має бути напруга 0,1 Ом.
- За допомогою тестера, перевірити первинну обмотку трансформатора. Напруга має становити 220 В (на первинній обмотці). Перевірка цілісності з’єднання індукційних котушок фільтра, прохідного конденсатора і клем живлення з магнетроном. При наявності окислених клем або обірваних контактів, поломку можна усунути самостійно.
- Перевірити рівень опору нитки лампи накалювання – він повинен становити 2 або 3 Ом. При відсутності візуальних проблем, проблема, швидше за все, в магнетроні. Його ремонт бажано довірити майстрам.
- Якщо сумніваєтеся в своїх силах, краще відразу звертайтеся в спеціальний сервіс – так ви заощадите кошти і свої нерви.
Залишити відповідь