Навіщо чистити ноутбук?
Відповідь проста – щоб не грівся. Коли він занадто сильно гріється, то процесор починає знижувати частоти, а за рахунок знижених частот у нього нижче продуктивність. Тому ноутбуки потрібен час від часу чистити. Тоді частоти будуть високими, і ви зможете насолоджуватися повною продуктивністю вашого ноутбука.
Як часто потрібно чистити ноутбук?
Всі власники ноутбуків повинні розуміти, що профілактична чистка від пилу обов’язкове для пристрою! Проводити її потрібно не рідше одного разу за період 1,5-2 роки. Але є також певні експлуатаційні умови, при яких робити чистку потрібно частіше:
- чистку проводити раз на 3-6 місяців, якщо в будинку є домашні тварини;
- профілактика потрібна раз на 2-4 місяці, якщо під час роботи за ноутбуком курять;
- якщо апаратом користується дитина, то чистити його потрібно раз в 1-2 місяці;
- скорочувати час між чистками потрібно також у випадках, якщо в квартирі проводиться ремонт, будинок знаходиться на першому поверсі і дуже близько біля дороги.
Ознаки, що ноутбук потрібно чистити:
- Ноутбук сильно нагрівається, коли ви працюєте з простими офісними програмами.
- Ноутбук довільно відключається, що відбувається через перегрів під час роботи.
- Під час роботи корпус не теплий, а гарячий – руку на ньому неприємно тримати протягом п’яти секунд.
Запам’ятайте! Якщо ігнорувати профілактичну чистку, то ви ризикуєте довести до поломки дорогі деталі. А їх ремонт або навіть заміна обійдуться вам значно дорожче, ніж звичайна чистка та заміна термопасиы.
Що необхідно для чищення ноутбука від пилу? Якщо ви вирішите почистити свій ноутбук самостійно, то ретельно до цього підготуйтеся: перевірте наявність необхідних інструментів і переконайтеся, що точно знаєте порядок всіх етапів роботи.
Інструменти:
- Викрутки. Оскільки чистку неможливо здійснити без розбирання, то для викручування величезної кількості вам знадобиться хрестоподібна і плоска викрутка.
- Плоскогубці. Вони будуть необхідні для роз’єднання контактів.
- Термопаста. Це не засіб охолодження, а якісний провідник тепла від чіпа до радіатора системи охолодження. Пасту випускають різні виробники і різних кольорів. Вибирайте її на свій розсуд, враховуючи склад.
- Ватні палички і спирт.
- Плоский предмет для нанесення термопасти. Підійде звичайна сім-карта.
- Ніж. З його допомогою зручно розкрити корпус.
Порядок етапів чистки ноутбука:
- Розбирання апарату – викручування гвинтиків і зняття кришки. Іноді потрібно повне розбирання техніки, в такому випадку рекомендуємо звертатися за допомогою до фахівців в сервісні центри по ремонту ноутбука .
- Демонтаж системи охолодження. При цьому проводиться чистка залишків старої термопасти і, якщо необхідно, заміна термопрокладок.
- Чистка решітки і вентилятора.
- Мастило кулера.
- Нанесення нового шару термопасти.
- Установка деталей і гвинтів.
Звертаємо вашу увагу на те, що на деяких ноутбуках гарантія «злітає» як тільки ви його розбираєте. А, як бачите, для того, щоб почистити ноутбук, його потрібно розібрати повністю. Тому рекомендуємо звертатися до фахівців, які мають досвід в повному розбиранні пристрою, що виключить ризик порушення контактів і пошкодження деталей.
Залишити відповідь